כל הפוסטים בקטגוריה אינפוגרפיקה
19 בנובמבר 2012

בתור חיפאי לשעבר, חוויתי על בשרי את ההשלכות של בניה במקום שתהליכים גאוגרפיים מלפני מליוני שנים השפיעו על ההתאמה שלו למגורים של בני אדם. במקרה של חיפה מדובר על הטופוגרפיה שלה שמקשה מאוד על ההתניידות ממקום למקום ובכך גורמת לצעירים בגיל 23 לכל היותר להמלט ממנה כל עוד הם יכולים. המאמר הזה מציג תופעה מאותה המשפחה, שהשפיעה על מרקם החיים של אנשים ובאופן עקיף גם על תוצאות הבחירות האחרונות בארצות הברית.

המאמר מראה את זה במפות יפות ומפורטות, ולכן אני ממליץ להציץ בו, אבל בקצרה: פלנקטון שחי ברצועה מסוימת שהייתה פעם חוף הים והיום עוברת בקרולינה, ג'ורג'יה, מיסיספי ואלבמה גרם לקרקע באותם אזורים להיות מתאימה יותר לגידול כותנה, מה שגרם ליותר עבדים להיות מיובאים לשם מאפריקה, מה שגרם לאוכלוסיה יותר שחורה כיום ולאחוזי הצבעה מאוד גבוהים לאובמה במחוזות שחופפים באופן כמעט מושלם לקו החוף של לפני כ-65 מיליון שנה.

01 באוקטובר 2012

הגארדיאן פתחו שני אתרים שעונים על שאלה מאוד פשוטה: האם אובמה נשיא ארצות הברית? / האם רומני נשיא ארצות הברית?. שניהם מציגים את אותה אינפוגרפיקה מדהימה שבינתיים מראה לשמחתי שאובמה לוקח את הבחירות בקלילות יחסית.

משהו מעניין שיכול להיות שמשקף היטב את המצב, הוא שהאתר שאומר שרומני לא נשיא ארה"ב קיבל 3,300 לייקים, ואילו האתר שאומר שאובמה כן נשיא ארה"ב קיבל רק 1,600 לייקים נכון לשעה זו. מעלה על הדעת מודל חדש ורענן של בחירות בשיטת האלימינציה.