כל הפוסטים בקטגוריה עיצוב
20 בפברואר 2013

באיחור של כעשרים שנה, עבורי לפחות, מגיעה לעולם ההמצאה הגאונית שהייתה יכולה לחסוך לי אלפי מטרים של נייר דבק כילד. היו לי הרבה מאוד לבני לגו, ששימשו אותי באופן יום-יומי, אבל מדי פעם היו קונים לי מתנה סוררת ולא סטנדרטית בצורת לבני הרכבה של חברות שהן לא לגו. סט ההרכבה האוניברסלי החופשי הוא סט של מתאמים בין לבנים מעשרה סוגים פופולריים שונים של לבנים לבין כל אחד מעשרת הסוגים האחרים! מדובר בכמעט 80 פיסות שונות של פלסטיק שלא נצפו בעבר ויכולות לשמש ילדים (או מבוגרים המסרבים להתבגר, שזה גם בסדר) לבניית חלליות גדולות בהרבה! כל זאת מבלי להשתמש באמצעים שלא כדרך הטבע כגון דבק או גומיות.

כמובן, שלייצר את כל הפיסות הפלאיות האלה זה גם לא כלכלי וגם מסוכן מבחינה חוקית, שכן אף אחד מיצרני ערכות ההרכבה לא היה רוצה שהערכה שלו תתחבר עם אף ערכה אחרת. ולכן, כל זה אפשרי רק בעזרת מדפסות תלת ממדיות שאני מאמין שבקרוב יהיו לכולנו. ואז, למה בעצם לקנות לגו?

02 בפברואר 2013

המעצב בן פיירט החליט שבמקום לחכות ללקוחות שיגיעו אליו ויבקשו ממנו לעצב מותג למוצר / שירות החדש שלהם, הוא ייצור מותג חדש מאפס, שממתג שום דבר. Hessian.tv. מי שרוצה, מוזמן לקנות את המותג ממנו, כולל לוגו, כתובת אינטרנט, טי-שירטים, שם בטוויטר, אייקונים לאפליקציית אייפון, ועוד ועוד. תג המחיר הוא 18,000$ – בסך הכל די זול למותג. העניין הוא שבדרך כלל המותג נתפר על משהו קיים ולא ההפך.

אני מאוד סקרן אם ומי יקנה את זה. בעיני זו ביצת ההפתעה המושלמת ואני חושב שהערך האמיתי של המותג הזה יכול לעלות עוד הרבה, לו רק בגלל הסיפור המעניין שהוא קשור בו. בלי קשר, העיצוב מצוין בעיני.