כל הפוסטים בקטגוריה אומנות
01 בדצמבר 2012

רכבות תחתיות, אופניים, תחבורה ציבורית יעילה ופונקציונלית – שכחו מכל זה. העתיד, כך הבנתי ברגע שראיתי את המיצג המדהים הזה – הוא טרמפולינות. מדובר במסלול טרמפולינה ארוך שאפשר לקפוץ לאורכו, שהוצג בפסטיבל אמנות מודרנית אי שם ברוסיה. לצערי אין עדיין סרטון שיאפשר לראות איך זה נראה כשאנשים קופצים על זה – אבל זה פחות משנה. הרעיון קיים והוא מדהים בעיני.

ובאותו הנושא – פוסט מעניין ב'עוד בלוג תל אביבי' – אחד הבלוגים המעניינים בארץ העוסק בתכנון עירוני. הפוסט מציף את האבסורד שבהעדר תחבורה ציבורית בשבת. אני לא רב בהכשרתי הפורמלית, אבל אני חושב שקפיצה על טרמפולינה אינה נחשבת חילול שבת, ויש סיכוי שיש לנו פה פתרון שיספק את כל הצדדים.

21 בנובמבר 2012

ג'יימס הוא בחור לונדוני חביב הכותב את הבלוג המצוין Cycle Love. כמו כל בלוג שצובר תאוצה ופופולריות, ג'יימס החליט שהוא צריך קצת מרצ'נדייז ועיצב חולצה עם הלוגו של הבלוג. את החולצה הראשונה שתוזמן, כך התחייב, הוא יביא בעצמו רכוב על אופניו. הוא הניח שזה כנראה יהיה איפושהו בלונדון.

בפוסט היפה הזה ג'יימס מספר בתמונות ובמילים על מאה המיילים שעשה אל מחוץ ללונדון כדי להביא את החולצה. לא שזה מאוד רחוק או מאוד קשה, אבל בשביל אדם מן הישוב שכותב בלוג על אופניים בלונדון זה סיפור די נחמד. צוות קרוקודיל עובד במרץ על מרצ'נדייז משלנו אבל לא בטוח שנעשה את אותו הטריק.

08 בנובמבר 2012

ללא שום קשר להוריקן סנדי, האמן צ'רלס סוארס בנה בחזית מוזיאון רנדל שבסן פרנסיסקו לוח ועליו 612 מדי כיוון רוח. מד כיוון רוח אחד זה נחמד אבל די משעמם בסך הכל. כששמים 612 מהם באותו המקום הדברים נעשים מעניינים יותר, ואפשר לראות עד כמה הרוח היא כאוטית. סוג של תירוץ לא רע לחזאים כושלים באשר הם.

עוד עבודה מעניינת ודומה של אותו האמן היא קיר מרוצף במטוטלות אלומניום שמונעות גם הן על-ידי הרוח. הדבר שהכי חסר בעיני בשתי העבודות האלה הוא מצלמת רשת שתאפשר לי לחכות בסבלנות ליום סופה ואז לראות אותן בזמן אמת.

25 באוקטובר 2012

ביצירה הזאת, של האמן השוויצרי וינסנט קהלר, אפשר לראות איך עץ תמים למראה שאפשר לראות בכל יער הופך לקרשים. היצירה עשויה כמובן מפוליסטירן.

למי שתהה מאין מגיע העץ לכל רהיטי איקאה הנפלאים שממלאים את בתינו – אז בשום פנים ואופן לא מקרשים איכותיים כמו אלה. החלל שבין הקרשים הופך לנסורת, שבערבוב עם דבק אפוקסי הופכת למין מקשה דוחה שממנה הרשת השוודית הפופולרית מרכיבה את רהיטיה. האנלוגיה היחידה שניתן להשליך על התהליך היא שאיקאה מייצרת את הנקניקיות של עולם הרהיטים.