כל הפוסטים בקטגוריה קוד
04 באוקטובר 2012

אתר תחזית מזג האוויר שהכי רלוונטי בעיני בישראל הוא מכ"ם הגשם הנפלא. לא באמת מעניין אותי מה מזג האוויר כללית למחר, אלא האם הולך לרדת גשם בחצי שעה הקרובה. אני רוצה לצאת החוצה ולהגיע לאן שאני צריך להגיע בלי להרטב – ועם זה אף חזאית הרה לא יכולה לעזור לי. פשוט מסתכלים על מכ"ם הגשם, רואים לאיזה כיוון הכתמים הצהובים זזים ובאיזו מהירות ומבינים האם הסופה בדרך אלי.

Dark Sky לקחו את הרעיון כמה צעדים קדימה ובנו אפליקציה שפשוט מציגה את עוצמת הגשם הצפויה בזמן הקרוב בהתאם למיקום. מיותר לציין שזה לא זמין בישראל. די מעניין לקרוא את הפוסט בבלוג שלהם שמתאר איך זה עובד.

02 באוקטובר 2012

משהו שתמיד חשבתי לנסות לעשות הוא לגרום למחשבים ליצור דברים שנראים כמו אומנות שבני אדם ייצרו. לבסס איזשהי תוצאה ויזואלית שנראית מסודרת או לכל הפחות הגיונית על קוד שנוצר באופן אקראי לחלוטין. מייקל צ'אנג עשה משהו מעניין ודומה – יצירה שיכולה לייצר מספר אינסופי של איורים תלת-מימדיים של מכונות דמיוניות. אפשר לקרוא על תהליך היצירה שלו בפוסט בבלוג שלו.

עוד דבר נחמד שקשור ליצירה הזאת הוא שאת פלטות הצבעים בהן הוא השתמש הוא ביסס על הלוק של אחד ממשחקי המחשב הכי יפים שנוצרו אי פעם בעיני – Mirror's Edge.